Mistry jsou Benešov a Uherský Brod!

Republikové finále je minulostí. Všechny týmu už opustily sportoviště s vědomím, jak na turnaji skončily. Nejspokojenější byla určitě děvčata ze ZŠ Dukelská, Benešov a chlapci ze ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod. Obě školy navázaly na úspěchy z minulého roku, když Benešov vylepšil o jeden stupínek umístění z domácího mistrovství a Uherský Brod titul dokonce obhájil.

Děvčata

Po prvním dnu bylo jasné, kdo může zabojovat o cenné kovy a na koho zbude boj o páté a šesté místo v republice. Tento souboj nakonec sehrály týmy ZŠ Boženy Němcové z Jaroměře a ZŠ Evžena Rošického II z Jihlavy. Lépe nakonec skončila děvčata z Jaroměře a odvezla si páté místo za výhru 7:3. V prvním semifinále se potkaly týmy Benešova a Uherského Brodu. Holky ze Středočeského kraje a obhájkyně stříbra nedaly soupeřkám šanci a vyhrály s přehledem 8:2 a postoupily do finále. V něm se utkaly se ZŠ Jih z Mariánských Lázní, která přehrála domácí Campanus po napínavém zápase 4:2. Na poražené semifinalistky čekal souboj o třetí místo. A bronzu se nakonec dočkala k radosti domácího publika děvčata z Campanusu po výsledku 9:5. Finálový souboj nabídl zápas mezi Mariánskými Lázněmi a Benešovem, který nakonec vylepšil loňské druhé místo a po vítězství 7:2 slaví zlato!

Konečné pořadí: 1. ZŠ Dukelská, Benešov, 2. ZŠ Jih, Mariánské Lázně, 3. ZŠ Campanus, Praha, 4. ZŠ Pod Vinohrady, Uherský Brod, 5. ZŠ Boženy Němcové, Jaroměř, 6. ZŠ Evžena Rošického, Jihlava.

Chlapci

Do středečního dne vstupovaly s vidinou zápasu o páté místo týmy domácího Campanusu a Brna, které nakonec utkání zvládlo lépe a po výhře 7:2 skončilo na pátém místě. První semifinálový duel proti sobě svedl týmy ZŠ Kladno a obhájce titulu ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod. Kluci z Brodu nenechali nikoho na pochybách, ukazali, že i letos míří za titulem, a zvítězili 10:2. Druhé semifinále odehrálo Gymnázium Luďka Pika z Plzně proti pražské ZŠ Eden. Do finále postoupili kluci z Plzně, kteří přetlačili Eden 4:3. Bronz, o který se utkaly Kladno a Eden, nakonec putoval do Středočeského kraje, když Kladenští vyhráli 7:3. Posledním utkáním RF bylo finále chlapců mezi Brodem a Plzní. ZŠ Pod Vinohrady zvládla perfektně roli favorita a po roce opět putuje titul do Uherského Brodu po výhře 11:0.

Konečné pořadí: 1. ZŠ Pod Vinohrady, Uherský Brod, 2. Gymnázium Luďka Pika, Plzeň, 3. ZŠ Kladno, Moskevská, 4. ZŠ Eden, Vladivostostocká, Praha, 5. ZŠ Slovanské náměstí, Brno, 6. ZŠ Campanus.