Boleslav obhájila titul, druhé jsou hráčky Campanusu

Republikové finále je minulostí. V dívčí kategorii zůstává i po roce jedno jisté – vítězkami jsou hráčky ze ZŠ a MŠ Jilemnického, Mladá Boleslav, které porazily domácí ZŠ Campanus ve finále 5:1. Bronzové medaile pak míří k žákyním ZŠ Jablonné nad Orlicí, které přehrály Gymnázium Zikmunda Wintera 5:4. Páté skončily florbalistky v dresu ZŠ Podhořská Odry po vítězství proti ZŠ a MŠ Ruská.

ZŠ Campanus, Praha – ZŠ a MŠ Jilemnického, Mladá Boleslav 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Branky: 30. Kolkusová (Voborská) – 2., 5., 30. Žbanková (všechny asistence Lechnerová), 11. Venerová (Kabrtová), 23. Černoušková (Venerová).

Finálový zápas nabídl souboj dvou neporažených družstev. Domácí hráčky si poradily v semifinále s Podhořskou když rozhodující branku vstřelila ve druhé třetině nejlepší hráčka turnaje Nikola Voborská. Boleslav pak naprosto deklasovala Rakovník a do finále prolétla po vítězství 13:1.

A také souboj o zlato se vyvíjel od začátku lépe pro Středočešky, které po úvodní desetiminutovce vedly 2:0. Díky skvělé obraně nepustily domácí hráčky, které měly v zádech obrovskou podporu publika, k výraznějším šancí, naopak samy přidávaly další góly. Hráčky Campanusu pak dokázaly už jen snížit necelé dvě minuty před konce, nic to ale nezměnilo na tom, že Mladá Boleslav zaslouženě obhájila titul mistryň republiky.

Gymnázium Zikmunda Wintera, Rakovník – Základní škola Jablonné nad Orlicí 4:5 (2:2, 0:2, 2:1)

Branky: 4. Kosová, 6. Bašková, 22. Přibíková (Bašková), 23. Přibíková (Bašková) – 4. Moravcová (Pešanová), 5. Pešanová (Jánešová), 14. Pešanová (Jánešová), 17. Štěpanová, 23. Pešanová (Jánešová).

Souboj o třetí místo proti sobě svedl Rakovník a Jablonné, které sice ve čtvrté minutě inkasovalo jako první, ovšem o pouhé čtyři sekundy bylo vyrovnáno. Od té doby už hráčky z Jablonného v utkání ani jednou neprohrávaly, i když se Rakovník dokázal vždy dotáhnout. Nerozhodné skóre 4:4 zařídily florbalistky z gymnázia na začátku třetí třetiny dvěma góly ve dvou minutách, soupeřky ale opět rychle zareagovaly a vedení 5:4 už nepustily.