Chlapci z Brodu jsou mistry, stříbro míří do Děčína

Chlapecká kategorie nabídla velmi vyrovnané a napínavé duely, a to ve všech zápasech od skupiny až po finále. V něm se utkali loňští mistři z kategorie III. a IV., tedy ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu a ZŠ Kamenická, Děčín. Po remíze v základní části nakonec titul slaví hráči Uherského Brodu, bronz pak zůstává v Praze na domácí ZŠ Campanus, jejíž hráči vyhráli v utkání o 3. místo nad Znojmem 2:1. Pátí skončili žáci ZŠ Ještědská z Liberce po vítězství 3:2 nad Boleslaví.

ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod – ZŠ Kamenická, Děčín 2:1 po nájezdech (0:0, 0:1, 1:0)

Branky: 26. Brauner (Ležatka D.), rozhodující nájezd Souček – 18. Šedivý (Pšenička).

Hned od začátku finálového zápasu bylo jasné, o jak důležité utkání jde. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu a hra se zakládala především na dobré obraně a postupné rozehrávce. Na první gól se čekalo 18 minut a jako první šli do vedení po brance Šedivého florbalisté ZŠ Kamenická. Náskok ale neudrželi, když necelých pět minut před závěrečnou sirénou vyrovnal po přesném pasu od Davida Ležatky parádní kličkou na gólmana Brauner. Vítěze nakonec musely určit nájezdy, ve kterých uherskobrodský Buráň neinkasoval ani jednou, naopak jeho protějšek nezastavil pokusy Součka a Davida Ležatky a kluci ze ZŠ Pod Vinohrady slaví premiérový titul v kategorii IV.

ZŠ Campanus, Praha – ZŠ, Znojmo, Mládeže 3 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky: 13. Duda (Horký), 15. Hejna (Silovský) – 10. Benko (Černý)

Také souboj o bronzovou medaili nebyl přehlídkou gólových hodů. V taktické bitvě, ve které vládly emoce a znojemští hráči nasbírali 18 trestných minut, byli od úvodního buly lepší hráči ZŠ Campanus, přesto se těsně před koncem první třetiny radovali po brance Benka florbalisté ZŠ Mládeže. Campanus to ale nepoložilo, dvěma góly Dudy a Hejny ve druhé desetiminutovce vyrovnaly a náskok udrželi až do konce. Před plnými tribunami pak slavili domácí žáci vítězství a bronzové medaile.

8:00 Semifinále chlapci I ZŠ Kamenická, Děčín – ZŠ Campanus, Praha 2:1

8:50 Semifinále chlapci II ZŠ Pod Vinohrady, Uherský Brod – ZŠ, Znojmo, Mládeže 3 3:0

9:40 Zápas o 5. místo ZŠ Ještědská, Liberec – ZŠ a MŠ Jilemnického ul., Mladá Boleslav 3:2

10:30 Zápas o 3. místo ZŠ Campanus, Praha – ZŠ, Znojmo, Mládeže  2:1

12:10 FINÁLE ZŠ Pod Vinohrady, Uherský Brod – ZŠ Kamenická, Děčín 2:1sn