Kdo do Prahy dorazí? Loňští mistři z Děčína a Brodu, ale i nováčci

Hráči a hráčky pomalu odpočítávají zbývající čas do zahájení Republikového finále, nervozita se zvětšuje, trenéři vymýšlí nejlepší sestavy, různé finty, fanoušci si připravují svůj podpůrný arzenál. A komu že budou fandit? Podívejte se, jací hráči se v dresech svých škol představí a jaká byla jejich cesta na vrchol sezony, který už v pondělí startuje v Praze.

Skupina A

ZŠ Ještědská, Liberec

Základní škola z Liberce se do Republikového finále kvalifikovala na konci ledna, když jí k postupu stačilo v rámci kvalifikace jediné vítězství, protože se další soupeř nedostavil. Chlapci ze ZŠ Ještědská porazili v přímém souboji ZŠ Strž Dvůr Králové nad Labem 5:1 a zaslouženě se představí v pondělí v hale Jedenáctka VS, šampionát dokonce otevírají proti domácímu Campanusu. 

Nominace: Bím, Bohata, Krpač, Mandinec, Musil, Pešl, Sedláček, Smutný, Volhejn. Trenér: Vladimír Nevrkla.

ZŠ Pod Vinohrady, Uherský Brod

Málo koho překvapí, že ve finále jsou chlapci ze ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu, kteří dokázali vyhrát v minulých dvou sezonách kategorii III. O postupu rozhodli kvalifikačními výhrami 12:1 nad Havířovem a 5:2 proti Přerovu na konci února. Výhodou může být jejich sehranost, protože hráči patří do klubu 1. AC Florbal Uherský Brod. 

Nominace: Antonín, Brablenec, Brauner, Buráň, David, Havel, Horák, Kouřil, Ležatka D., Ležatka M., Man, Nevařil, Souček, Šobáň. Trenéři: Zdeněk Moštěk, Roman Daněk. 

ZŠ Campanus, Praha

Pořádající škola měla místo ve finále jisté. V průběhu roku chlapci z Campanusu odehráli chlapci několik turnajů a na finále Prahy nepostoupili po těsné prohře v prodloužení, když ale týmu chyběly některé opory. Oproti minulému roku, kdy chlapci v nižší kategorii skončili šestí, přišli noví hráči, kteří se před vlastním publikem pokusí zaskočit své soupeře. 

Nominace: Bělovský, Bízik, Duda, Hais, Hejna I., Hejna V., Helfert, Horký, Peterka, Silovský, Šubert, Velyhan. Trenéři: Jakub Borovský, Olga Dobešová, Radovan Dejneka.

Skupina B

ZŠ Kamenická, Děčín

Na turnaji se také objeví obhájce titulu z loňského roku ZŠ Kamenická z Děčína. V minulém finále zvítězili nad ZŠ a MŠ Lutín 3:0, tentokrát  se kvalifikovali po vítězství nad ZŠ Na Chodovci z Prahy 4 a nad Gymnáziem a SOŠ z Chodova.

Nominace: Bejšovec, Hejna, Martin, Nácar, Pekař, Piálek, Pšenička, Šedivý, Tichý, Trčka, Vait, Vondráček, Závěrka. Trenéři: Vladimír Trčka, Ivana Trčková.

ZŠ a MŠ Jilemnického, Mladá Boleslav

Náročnou kvalifikaci museli zvládnout hráči z Mladé Boleslavi. V Plzni se postavili konkurentům z Kaplic a Rokycan. Proti prvnímu soupeři uhráli mladoboleslavští školáci remízu 2:2. Díky vítězství nad Rokycany v poměru 4:1 ale se čtyřmi body postoupili do pražského finále. 

Nominace: Diviš, Drbout, Horák, Korolevyč, Němeček, Plíšek, Sobotka, Sommer, Tomšík, Vrabec, Zlámal, Zoufalý. Trenéři: Otakar Vorel.

ZŠ Znojmo, Mládež 3

Posledním účastníkem turnaje jsou chlapci ze Znojma, kteří si finálový postup vybojovali na kvalifikaci v Brně ani ne před měsícem. V cestě jim stály ZŠ Slatiňany a ZŠ Štáflova z Havlíčkova Brodu. Oba zápasy ale žáci ZŠ Znojmo zvládli, díky vítězstvím 4:1 a 5:3 se tak těší na finále do Prahy. 

Nominace: Benko, Černý, Gold, Jaša, Lysák, Matoušek, Polák, Polemňa, Rajnoma, Štipčák, Willmann. Trenéři: Jan Vyskot, Petr Faltus.