Obhájí Boleslav zlato, nebo někdo oslaví premiérový titul?

Už nezbývá ani jeden den do startu republikového šampionátu, podívejte se, kdo zabojuje o titul v kategorii děvčat. A adeptů je hned několik, protože se na finále ukáže hned několik medailistů z předchozích ročníků. 

Skupina A

Gymnázium Zikmunda Wintra, Rakovník

Jediné gymnázium, které se probojovalo do finále, se nachází v Rakovníku. Ve velmi náročné a těsné kvalifikační skupině C vybojovaly dívky postup po výhrách 2:1 nad ZŠ Smržovka a 3:1 proti ZŠ a MŠ Cerekvice nad Bystřicí.

Nominace: Bašová, Hrušková, Jirkovská, Kosová, Pánková, Přibíková, Sekyrová. Trenéři: Klára Hejdová.

ZŠ Pohořská 8, 742 35 Odry

Odry, které se nachází mezi Ostravou a Olomoucí, si postup na Republikové finále zařídily v opavské kvalifikaci. Nejprve si hráčky poradily s ZŠ sv. Voršily 4:2 a o dvě branky porazily také ZŠ a MŠ Dolní Bečva, když utkání skončilo výsledkem 3:1.

Nominace: Janošová, Kuchařová, Malinková, Mašková, Mikulcová, Petříková, Strempková, Šandová, Šenková, Šírová, Tvrdoňová. Trenéři: Vlček Marcel, Malcherová Lucie.

ZŠ Campanus, Praha

Posledním členem skupiny A je pořádající ZŠ Campanus, která sice měla účast na RF jistou, dívky ale i tak v sezoně vyhrála všechna utkání, do kterých nastoupily. Předloni v Benšově skončily v kategorii III. na čtvrtém místě, loni z toho byl už bronz. Před domácími fanoušky je tak jejich cíl jasný – minimálně finále.

Nominace: Brejchová, Hermánková, Horáčková, Hořínková, Jará, Kalibová, Kolkusová, Králová, Pachmanová, Pávková, Simmerlová, Sováková, Šnajberková, Voborská, Winklerová. Trenéři: Josef Tůma, Vladimír Řehoř.

Skupina B

ZŠ a MŠ Ruská, Litvínov 

Prvním týmem, který se v dívčí kategorii představí, jsou žákyně ZŠ a MŠ Ruská z Litvínova, která si v kvalifikaci poradila s pražskou FZŠ s Rvj Drtinova a také ZŠ Jih ,Komenského z Mariánských Lázní, která skončila v loňském finále kategorie III. na 2. místě. 

Nominace: Borůvková, Dvořáková, Jarůšková, Kloudová, Kundertová, Pechová, Pilařová, Píšová, Rumlová, Šalátová, Tóthová, Weissová. Trenér: Ondráček Jiří.

ZŠ a MŠ Jilemnického ul., Mladá Boleslav

Na turnaji nechybí ani obhájkyně titulu z Mladé Boleslavi. V roce 2017 dokázaly dívky z této základní školy ovládnout finálový zápas v poměru 3:1 a oslavily titul. V této sezoně si postup zajistily naprosto přesvědčivými výkony v kvalifikaci, Chlumčany porazily 7:3 a Týn nad Vltavou přehrály snadno 20:0.

Nominace: Bláhová, Čadová, Černoušková, Hašková, Chaloupková, Kábrtová, Lechnerová, Šindlerová, Venerová, Žbaňková. Trenér: Jiří Irain.

ZŠ Jablonné nad Orlicí, Jamenská 555

Dívky z Jablonného nad Orlicí se nechaly inspirovat chlapci, kteří se v Republikovém finále ukázali minulý rok, a letos se do něj probojovaly samy. V brněnské kvalifikaci si poradily se ZŠ Jihlava poměrem 4:0 a porazily také ZŠ a MŠ Žarošice 5:2.

Nominace: Foglová, Grusová, Jánešová, Jurenková, Moravcová, Něvarová, Pešavová, Rubešová, Štěpánová, Záhorová. Trenéři: Tkačík Jiří, Grus David.