V chlapecké kategorii zabojuje o medaile Děčín s Campanusem a Uherský Brod se Znojmem

Také kategorie chlapců už zná svoje semifinalisty. A oproti kategorii dívek to bylo u chlapců pořádné drama, protože ve výsledku rozhodoval opravdu každý gól. Nakonec si o cenné kovy zahrají ZŠ Kamenická z Děčína s domácím Campanusem a ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu nastoupí proti ZŠ, Mládeže 3, Znojmo. 

Ve skupině A odstartoval šampionát duel ZŠ Ještědská z Liberce a ZŠ Campanus. Diváci viděli dohromady 12 gólů, i když pořádající škola prohrávala už 4:6, chlapci se nevzdali a v poslední minutě rozhodli o remíze 6:6. Do druhého duelu naskočil Liberec proti Uherskému Brodu, který překvapivě zvítězil rozdílem jediného gólu, když nemohl najít recept na vynikající obranu Liberce. Po vítězství 3:2 nastoupili hráči ze ZŠ Pod Vinohrady proti Campanusu a v obrovské bitvě vybojovali výhru 4:3. Radoval se ale také Campanus, který na základě více vstřelených branek postupuje s Uherským Brodem do semifinále. Boj o páté místo pak zbyl na ZŠ Ještědská z Liberce.

Také skupina B byla velmi těsná. Z prvního místa postoupili po výhrách 5:0 na Boleslaví a 2:0 nad Znojmem obhájci titulu ze ZŠ Kamenická, Děčín. Největší nervák pak nastal v posledním duelu dne mezi Znojem a ZŠ a MŠ Jilemnického, která k postupu potřebovala nutně výhru. I když hráči z Boleslavi v utkání vedli, Znojmo nakonec dokázalo uhrát remízu, díky které se představí zítra v semifinále. 

Pondělí 19. března 2018

14:30 ZŠ Ještědská, Liberec – ZŠ Campanus, Praha 6:6

15:20 ZŠ a MŠ Jilemnického ul., Mladá Boleslav – ZŠ Kamenická, Děčín 2:5

16:10 ZŠ Pod Vinohrady, Uherský Brod – ZŠ Ještědská, Liberec 3:2

17:00 ZŠ Kamenická, Děčín – ZŠ Znojmo, Mládeže 3 2:0

17:50 ZŠ Campanus – ZŠ Pod Vinohrady, Uherský Brod 3:4

18:40 ZŠ Znojmo, Mládeže 3 – ZŠ a MŠ Jilemnického ul., Mladá Boleslav 3:3

Úterý 20. března

8:00 Semifinále chlapci I ZŠ Kamenická, Děčín – ZŠ Campanus

8:50 Semifinále chlapci II ZŠ Pod Vinohrady, Uherský Brod – ZŠ, Znojmo, Mládeže 3 

9:40 Zápas o 5. místo ZŠ Ještědská, Liberec – ZŠ a MŠ Jilemnického ul., Mladá Boleslav

10:30 Zápas o 3. místo 

12:10 Finále v hale SJM!